Dwa lata temu Rada Innowacji GS1 opublikowała pierwsze wydanie Badania Trendów 2018-2019, przybliżające trendy biznesowe i technologie wspierające, które mają wpływ na sektory gospodarki obsługiwane przez GS1.

fb raport trendy 2021

Gdy na początku 2020 r. rozpoczęły się badania dla potrzeb drugiej edycji raportu, Rada Innowacji spodziewała się dalszej ewolucji w kierunku „cyfryzacji wszystkiego” – tematu przewodniego pierwszej edycji raportu. Nikt nie mógł przewidzieć skali gwałtownych zmian, jakie światowa pandemia COVID-19 wywoła, nie tylko z perspektywy zwykłego obywatela, ale także służby zdrowia, dla szeroko pojętego biznesu oraz całej infrastruktury łańcucha dostaw.

Drugie wydanie raportu skupia się na wpływie pandemii na światowy handel oraz na sektory wspierane przez GS1, mając na uwadze, że w ciągu zaledwie trzech pierwszych miesięcy 2020 r. przeszły one cyfrową transformację, która normalnie zajęłaby kilka lat. Daleko idące zmiany przyspieszyły zastosowanie na szeroką skalę technologii cyfrowych, prowadząc tym samym do gwałtownego rozwoju platform sprzedażowych oraz internetowych sklepów spożywczych. Oczekuje się, że wiele gwałtownych zmian, jak np. zdalny dostęp do służby zdrowia oraz praca zdalna, utrzyma się po zakończeniu pandemii.

Zachęcamy do lektury!

Kliknij i otwórz wersję polską

Kliknij i otwórz wersję angielską

 

Newsletter

Bądź na bieżąco z kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o webinariach, szkoleniach, konferencjach i nowościach z branży.

Klikając "zapisz się" wyrażasz zgodę na otrzymywanie od GS1 Polska informacji marketingowych drogą elektroniczną. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i  może zostać cofnięte. Klauzula obowiązku informacyjnego

Nasi partnerzy

Checkpoint Systems (CEE) Sp. z o.o.
Gama System Polska Sp. z o.o.
Zebra Technologies Corporation
Talkin’Things
Sente
SoftwareStudio
Logopak East Sp. z o.o.
Kreski Sp.J. Piotr Gałecki Łukasz Gałecki
ELECTRONIC DATA TRANSFER (EDT)
Pagero
Comarch S.A
Syndigo
Markant AG
Infinite sp. z o.o.
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
HIT - Kody Kreskowe Sp.J.
HADATAP Sp. z o.o.
Brandbank (Poland) Sp. z o.o.
Optidata Sp. z o.o.
JANTAR Sp. z o.o.
IBCS POLAND Sp. z o.o.
EDISON S.A.
Data Consult S.A.
Data Interchange Sp. z o.o.

Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych, funkcjonalnych. Dowiedz się więcej tutaj