Podstawa prawna - zmiany obowiązują wszystkich Uczestników Systemu GS1

31 lipca 2017 r. został opublikowany nowy standard Specyfikacji Ogólnych GS1. Aktualizacja mówi, że od 1 stycznia 2019 r. raz nadany numer GTIN nie może być ponownie wykorzystany do oznaczenia innego produktu, niezależnie od branży. Każdy numer GTIN przypisany do produktu, który jest w użyciu po 31 grudnia 2018 r., nie może być ponownie użyty. Dotyczy to numerów GTIN przypisanych do produktów sprzed 31 grudnia 2018 r., które są aktywne na rynku. Do 31 grudnia 2018 r. numery GTIN przypisane do produktów, które właściciel marki ustali jako nieaktywne na dzień 31 grudnia 2018 r., mogą zostać ponownie przypisane do innego produktu. Po ponownym przypisaniu po 31 grudnia 2018 r. numeru GTIN nie można ponownie użyć.

Kliknij i przejdź do Specyfikacji Ogólnych GS1>>

Newsletter

Bądź na bieżąco z kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o webinariach, szkoleniach, konferencjach i nowościach z branży.

Klikając "zapisz się" wyrażasz zgodę na otrzymywanie od Fundacji GS1 Polska, informacji handlowych drogą elektroniczną. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i  może zostać cofnięte. Klauzula obowiązku informacyjnego

Nasi partnerzy

ELECTRONIC DATA TRANSFER (EDT)
Pagero
Comarch S.A
FSEnet
Markant AG
Infinite sp. z o.o.
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
WiseBase Sp. z o. o.
HIT - Kody Kreskowe Sp.J.
HADATAP Sp. z o.o.
Brandbank (Poland) Sp. z o.o.
Optidata Sp. z o.o.
JANTAR Sp. z o.o.
IBCS POLAND Sp. z o.o.
EDISON S.A.
Data Consult Sp. z o.o.
Data Interchange Sp. z o.o.

Ta strona używa cookies.