Globalna wartość rynku kosmetyków naturalnych i ekologicznych oraz środków piorących i czyszczących obecnie wynosi 40 mld $*. Dwucyfrowe tempo wzrostu sprzedaży w tych kategoriach utrzyma się w ciągu najbliższych 5 lat.

W tych trendach świetnie odnajduje się polska firma – Pollena-Ewa. To przedsiębiorstwo o 100-letniej tradycji, które świetnie odnajduje się na współczesnym rynku. Pollena-Ewa nie tylko nadąża za trendami, ale także je wyznacza i dba o stosowane standardy. Od 26 lat jest Uczestnikiem Systemu GS1 Polska. Można powiedzieć, że standardy GS1 w Polsce rozwijały się wraz ze wzrostem Polleny-Ewy. Dlatego w naszym newsletterze prezentujemy wywiad z panią Martą Kalas z F.K. Pollena-Ewa SA.

Kosmetyki dedykowane konkretnemu problemowi skórnemu zyskują na popularności. Na co zwracają uwagę Państwa klientki? Czego szukają na etykietach produktów?

Wiedza Polaków na temat potrzeb ich skóry jest coraz większa. Wraz z nią rosną także wymagania i oczekiwania względem kosmetyków. Klienci, sięgając po produkt kosmetyczny, oczekują spersonalizowanego i skutecznego działania, które rozwiąże konkretny problem. Dużą rolę odgrywają oczywiście składy, które muszą być wolne od szkodliwych substancji czy alergenów.

Jak badają Państwo potrzeby rynku, aby wprowadzane produkty rzeczywiście odpowiadały potrzebom konsumentów?

Na bieżąco obserwujemy i analizujemy zmiany zachodzące na rynku kosmetycznym. Są one podyktowane głównie trendami i preferencjami zakupowymi Polaków. Bardzo ważne są dla nas informacje otrzymywane bezpośrednio od klientów. Zyskujemy je dzięki ankietom oraz spotkaniom, podczas różnego rodzaju eventów.

Czy i jak standardy GS1, w tym kody kreskowe, usprawniają działanie Państwa firmy?

Kody kreskowe są bardzo pomocne w codziennej pracy. Pozwalają na lepszą komunikację między magazynami. Z kodów, które umieszczamy na gotowych wyrobach, po zeskanowaniu czytnikiem można uzyskać cenne informacje o wybranym asortymencie.

Jakie są Państwa dalsze plany? Zamierzają Państwo podbić nowe rynki? Jak Pollena-Ewa promuje się za granicą?

Produkty naszej firmy są dostępne na wielu rynkach. Dbamy o utrzymanie pozytywnych relacji z klientem, dlatego ta współpraca ma długotrwały charakter. Dostosowujemy także naszą ofertę do konkretnych potrzeb danego rynku.

Na koniec, ostatnie – bardzo kobiece pytanie – jaki produkt z Państwa asortymentu poleca Pani szczególnie :)?

Dla mnie absolutnym hitem jest bez wątpienia cała seria „Eva DERMO”. To wyjątkowa linia do pielęgnacji twarzy, dedykowana problemom skóry suchej i nadwrażliwej na czynniki zewnętrzne. Innowacyjne połączenie składników, takich jak mocznik czy kwas hialuronowy sprawia, że skóra jest dogłębnie nawilżona i promienna.

*Według danych firmy badawczej Kline&Company.

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco z kodami kreskowymi. Otrzymuj informacje o webinariach, szkoleniach, konferencjach i nowościach z branży.

Klikając "zapisz się" wyrażasz zgodę na otrzymywanie od Fundacji GS1 Polska, informacji handlowych drogą elektroniczną. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i  może zostać cofnięte. Klauzula obowiązku informacyjnego

Nasi partnerzy

ELECTRONIC DATA TRANSFER (EDT)
Pagero
Comarch S.A
FSEnet
Markant AG
Infinite sp. z o.o.
Instytut Logistyki i Magazynowania
WiseBase Sp. z o. o.
HIT - Kody Kreskowe Sp.J.
HADATAP Sp. z o.o.
Brandbank (Poland) Sp. z o.o.
Optidata Sp. z o.o.
JANTAR Sp. z o.o.
IBCS POLAND Sp. z o.o.
EDISON S.A.
Data Consult Sp. z o.o.
Data Interchange Sp. z o.o.

Ta strona używa cookies.